INNET, EDISON, LMS, WIFI

Jako studenta prvního ročníku a zároveň typického teenagera tě bude hned první den ve škole zajímat odpověď na tyto otázky: „Je tady WiFi? A jaké je heslo?“ Co by tě však mělo zajímat mnohem dříve, jsou pojmy InNET, Edison a LMS.

INNET


Obecně je intranet systém, který slouží pro sdílení informací v rámci podniku. My na VŠB – TU Ostrava jej využíváme ke sdílení veškerých informací, které potřebuješ ke studiu. Najdeš zde opravdu úplně vše. Od základních informací, studijního řádu, změny hesla, pracovních příležitostí, kontaktů na všechny akademické pracovníky fakulty včetně konzultačních hodin a kabinetu až po otevírací dobu studijního oddělení a spousty dalších užitečných informací. Mimo jiné se pomocí InNETu můžeš přihlásit do systému Edison, LMS a do své poštovní schránky.

Edison


Edison je informační systém pro evidenci studia a výuky. Tento systém bude tvým pomocníkem při každém přihlašování na zkoušky a při volbě rozvrhu na začátku semestru. V Edisonu můžeš také průběžně sledovat své studijní výsledky a kontrolovat si tak, zda máš nárok na prospěchové stipendium. Kromě čistě studijních záležitostí zde také můžeš sledovat výši svých stipendií, harmonogram akademického roku a upravovat své osobní údaje jako třeba číslo bankovního účtu nebo telefonní číslo.

LMS


LMS je elektronický výukový systém, na který ti budou vyučující zpřístupňovat studijní materiály a podklady ke cvičením. Zároveň v tomto systému musíš průběžně sledovat i veškeré novinky – vyučující zde zapisují i změny v rozvrhu nebo důležité informace k předmětům.

WI-FI


Ve všech prostorách VŠB-TUO funguje WiFi síť EDUROAM. Na tuto síť se kromě naší vysoké školy přihlásíš také na jiných akademických institucích, které jsou zapojené do mezinárodního projektu Eduroam. K této síti se přihlásíš dle následujícího návodu z internetových stránek školy:

Přihlašovací jméno je nutné uvádět ve formátu login@vsb.cz, tedy např. abc123@vsb.cz, jak je tomu uvedeno v návodech. Tato syntaxe uživatelského jména je striktně vyžadována. Aby uživatel VŠB-TUO mohl využívat služeb sítě EDUROAM, musí mít nastaveno tzv. WiFi heslo.

Wifi heslo si pak nastavíš jednoduše v Innetu. Pokud se chceš k Wifi připojit i na svém notebooku, je třeba nejprve síť v počítači nastavit. To provedeš dle jednoduchého návodu na těchto webových stránkách: https://idoc.vsb.cz/xwiki/bin/view/tuonet/wifi/.