Studentský časopis Sokolská33 startuje své aktivity v roce 2008. V říjnu téhož roku spatří světlo světa první tištěné vydání a dva roky nato se rozrůstá i na dynamickou online webovou platformu. Tištěný časopis vychází průměrně dvakrát ročně a obsah vytvářejí pedagogové a zaměstnanci Ekonomické fakulty. Webová verze se od roku svého vzniku pořádně rozjíždí a otěže drží pevně v rukou hlavně studenti.

První šéfredaktorkou se stává Tereza Dalecká. Společně se svým zástupcem Danem Šáchou a redakčním týmem dávají časopisu základy, na kterých staví dodnes. „Podařil se nám rozjezd, nakopli jsme rubriky, postavili celou redakci a dali jsme tomu formu, kterou to dříve nemělo. Samotný web se začal dostávat do povědomí Ostravy. Hrozně nás to bavilo,“ říká s odstupem času Tereza. V roce 2012 vystřídala Terezu na pozici hlavního mašinfíry Sokolské33 Petra Polesová. Pravou rukou jí byl po celou dobu stále Dan Šácha a za dobu jejich šéfování se webový portál posunul o úctyhodný kus dopředu. „Podařilo se nám dobře pracovat se sociálními sítěmi a pořádně to na nich rozjet. Na facebooku jsme zaznamenali naši první tisícovku, kterou jsme s Danem náležitě oslavili. Nebyly to ale samozřejmě pouze naše zásluhy! Stál za námi skvělý tým všech sokolíků. Dřeli se při korekturách, editacích, leželi v blátě kvůli svým dobrodružným reportážím a třeba i hodiny stáli v mrazu, aby zachytili tu nejkrásnější fotografii. Hezky se na to všechno vzpomíná,“ popisuje Petra.

Foto - redakce

Na podzim roku 2014 redakce Sokolské33 zažívá další volby nejvyššího vedení. Ochrannou ruku přebírá ženské duo Ľubka Honíšková a Karolína Ondrušková. „Roky v Sokolské33 pro mě znamenaly školu života. Velkou výhrou byla vůbec možnost vyzkoušet si práci na takovém skvělém projektu, jakým Sokolská33 byla a je, navíc s partou bezva lidí, kteří vědí, co od života chtějí, a jsou na tom s radostí a úsměvem ochotni každodenně pracovat,“ hodnotí svou zkušenost Ľubka.

Od března 2016 se o portál Sokolská33 stará šéfredaktorka Aneta Teichmannová společně se zástupkyní Lucií Nohlovou. Pokračují v úspěšně nastartovaném fungování časopisu a snaží se posunout portál zase o kus dál. „Stále nejraději píšeme články o všem, co nás baví. Taky se nadále účastníme zajímavých akcí na Ekonomické fakultě a v Ostravě a několik jich pro naše studenty sami pořádáme. Snažíme se pěstovat přátelský kolektiv lidí a dělat naši práci s láskou a tak, aby nám byla i zábavou. Zároveň se snažíme dát našim členům možnost naučit se něco praktického do života a získat cenné zkušenosti, které třeba jednou využijí nejen v pracovním životě,“ říká Aneta.

Na osmé narozeniny dostala Sokolská33 aktualizovanou verzi webu a dlouho očekávané sloučení tištěné a webové verze. V současné době funguje Sokolská33 jako jeden časopis na dvou platformách a obsah vytvářejí studenti – členové redakce Sokolské33.

Chceš být taky součástí už osmiletého příběhu Sokolské33? Ozvi se nám na sokolska33@email.cz. Třeba hledáme právě tebe.