Nedávno se v Ostravě po čtyřech letech konala Světová série ISU Junior Grand Prix v krasobruslení. Nejlepší juniorští krasobruslaři a krasobruslařky se v Ostravě naposledy představili v roce 2018. V moravskoslezské metropoli se JGP uskutečnilo již po dvanácté.

Domnívám se, že mnozí fanoušci krasobruslení, jako já, si tuto soutěž nemohli nechat ujít.  Ale stále se najdou lidé, kteří se této události bohužel nemohli zúčastnit, a právě pro vás jsem napsala tento článek.

Soutěž probíhala od 31.08 do 03.09 v Ostravar Aréně. První den proběhl trénink závodníků. Na něm diváci mohli vidět části programu závodníků, které byly později ukázány rozhodčím. Celkem se zúčastnilo 106 závodníků z 32 zemí.

Jiskrou Czech Skating 2022 v Ostravě se stal taneční pár Kateřina a Daniel Mrázkovi. Sourozenci se dostali na vrchol soutěže po rytmickém tanci, kde vytvořili nový světový rekord v juniorské kategorii se skóre 70,83 a ve druhé části soutěže porazili šestnáct soupeřů.

V ostatních kategoriích získali zlaté medaile japonský junior Nozomu Jošioka, jeho krajanka Mao Šimadaová a americká dvojice Sofia Baramová – Daniel Tiumentsev.

Po Ostravě bude série pokračovat v lotyšské Rize.

Pro mě jako bývalou sportovkyni to byl jako závan čerstvého vzduchu. Po dlouhé době jsem mohla znovu zažít emoce, které jsem měla při vystoupení před porotou. Bylo hezké vidět soutěž z pohledu diváka. Věřím, že i pro Vás to byla výjimečná vzpomínka!