Po dvouleté pauze z důvodu pandemie koronaviru se do Ostravy vrací oblíbený festival Colours of Ostrava. Od 13. do 16. července 2022 proběhne v oblasti Dolních Vítkovic 19. ročník festivalu, o kterém organizátoři slibují, že bude nejlepší v historii.

Na více než 20 otevřených i krytých stagích vystoupí kapely a hudebníci z 32 zemí, těšit se můžete na hudební duo Twenty One Pilots, italskou hudební skupinu Meduza, zpěvačku LP a spoustu dalších.

Oficiální zahájení festivalu bude probíhat ve středu v 17 hodin s CIRK LA PUTYKA se studenty Kyjevské akademie divadelního a cirkusového umění na Česká spořitelna stage. Následují vystoupení Bazookas nebo již zmínění Twenty One Pilots. Program je opravdu bohatý a stagí je spousta, proto není špatný nápad vytvořit si na stránkách Colous.cz oblíbený program, aby vám žádná oblíbená kapela neunikla. Celý program si můžete zobrazit zde.

Dobrá hudba ale není jediné, co festival nabízí. Můžete se zúčastnit i bohatého doprovodného programu v podobě divadel, filmů, výtvarných instalací, workshopů nebo mezinárodního fóra Meltingpot, kde dostávají prostor významné osobnosti a řečníci. Jeho témata jsou různá, vybrat si můžete to, co vás nejvíce zajímá z témat jako je ekologie, cestování, lidská práva, historie, osobní rozvoj, zdraví a další. Takže pokud se chcete dozvědět něco nového, neváhejte Meltingpot navštívit. Samozřejmě v areálu naleznete spoustu stánků s dobrým jídlem a pitím, navíc je po celém areálu k dispozici pitná voda zdarma.

A co se týče dopravy? Areál Dolních Vítkovic se nachází kousek od centra Ostravy, tudíž je jednoduché se zde dostat pomocí MHD. Dále také bude z Prahy do Ostravy a poté zpět vypraven Colours expres, kde vám cestu zpříjemní živá kapela, ochutnávky a dárky od sponzorů festivalu. Ubytovat se pak můžete v kempu u Slezskoostravského hradu, v kempu Landek Park nebo můžete využít širokou ubytovací nabídku v Ostravě a okolí.

Pokud ještě nemáte lístek, neváhejte si ho koupit a přijďte si užít jeden z největších festivalů se vším všudy a nasbírat nezapomenutelné zážitky.