13. 5. 2022, pár hodin po zápočtu mě, jako redaktorku Sokolské 33, čekal vyhlášený ostravský Majáles na Slezkoostravském hradě. A to bych nebyla já, kdybych se cestou na Majáles neztratila. Ale, i přes můj hendikep jsem úspěšně dorazila do cíle.

Už když jsem k němu přicházela, slyšela jsem energickou hudbu od metalové žilinské skupiny Landless, která se na Majálesu v minulosti několikrát představila.
Kvůli bezpečnosti na celém festivalu, mě ochranka nejprve prohledala, a teprve pak jsem mohla jít dovnitř. Hned u vchodu jsem zahlédla stánek naší univerzity, ve kterém jste si mohli zahrát různé hry o hodnotné ceny a naproti němu se na mě usmívali prodejci se stánky s jídlem. Mě osobně nejvíce zaujal stánek s trubičkami a různými druhy štrúdlů. Neodolala jsem a šla jsem si koupit štrúdl z perníkového těsta s povidlovou náplní. Bylo to vynikající. Dále tam byly stánky s Fancy Fries hranolkami, vietnamským jídlem, burgery atd. Mohl si tam vybrat každý. Samozřejmě takový mastný burger se musí něčím spláchnout. K tomu zde byly připravené stánky s pivem Radegast, který byl oficiálním pivovarem Majálesu. Za mě byl top stánek s Beefeatrem.
Kousek od stánků se nacházely speciální židličky i se stolečkem s logem Majálesu a univerzit, které byly rozmístěné po louce u ostravské stage, kde si lidé mohli sednout i s drinky, popíjet a poslouchat hudbu.
Byly tam také 4 různé stage, a dokonce i jedna tajná, na které postupně vystupovali interpreti, jako například Pokáč, UDG, Inekafe, Culture Shock a mnoho dalších.
Já jsem se nejvíce těšila na Pokáče, protože ho mám nejvíce naposlouchaného, a jeho styl hudby je mi blízký. Již před šestou hodinou se začali trousit lidé k HSF SYSTEM STAGI, kde měl mít hodinové vystoupení. I já jsem stála pár řad od ní. Nejprve moderátor přivítal Prorektora pro studium a celoživotní vzdělávání z Ostravské univerzity pana prof. PhDr. Aleše Zářického, Ph.D. a pana Rektora VŠB-TUO prof. RNDr. Václava Snášela, CSc., kteří tento koncert zahájili.
Celý koncert doprovázela pozitivní atmosféra. Všichni si ho užívali a zpívali společně s Pokáčem jeho největší hity, jako například: Co z tebe bude, Matfyzák na discu nebo Vymlácený entry. Pro změnu zařadil do svého koncertu i jeho rychlovky, což jsou většinou dvouminutové písničky reagující na aktuální situaci. Moc jsem si tento koncert užila.
Nakonec musím poděkovat a vzdát hold studentské organizaci Younie za zorganizování takové velké akce a za pozvání. Těším se na příští ročník a doufám, že se tam uvidíme.