Od 24. do 26. června proběhne v ostravské Porubě Festival v ulicích, tentokrát s podtitulem Art&Life.

Letos se ale můžete těšit na mnohem víc. V pátek bude totiž souběžně probíhat Vinný festival, a taky Dýmkařský a čajový festival. V Porubě najdete také Design zónu, programy neziskových organizací, spolků a vysokých škol. Takže na své si přijdou opravdu všichni.

Na co se můžete těšit na Festivalu v ulicích? Hudebníci, umělci a akrobati z celého světa. V pátek se vám na Alšově náměstí představí kapela Nedivoč a francouzská kapela s prvky akrobacie Entr’Acte.

V sobotu se program bude konat na více místech v Porubě. Na Alšově náměstí uvidíte třeba kanadskou kapelu Aysanabee nebo španělskou kapelu Mjito noc Morena, a večer si užijete s cimbálovou hudbou. Ve dvoře budou probíhat buskingová vystoupení, mezi která patří žonglérská show Richarda Filbyho z Austrálie, nebo kouzelnická show Magic Marka z Filipín. Na scéně pod kruháčem se odehraje Vodácká pohádka s myškou Klárkou a veverkou Terkou, nebo západoafrický tanec s workshopem, který povede skupina BaToCu. Na scéně hudebního buskingu u Dukly bude možné slyšet skupinu Vlna nebo Jana konečného. V africké zóně můžete pomoci vyrobit společného festivalového Robota. Další místem je Busking u Alšáku, kde uvidíte The Bubble Dreamer z Itálie a jejich vystoupení s dechberoucími a barevnými bublinami (třeba zrovna vás si vyberou jako dobrovolníka). Na Kruháči na vás bude čekat Lunapark MansterVille, hlavolamy a večer zde proběhne velká fireshow Propane Punk Show. Na Buskingu ve dvoře uvidíte argentinského El Goma a jeho komické improvizační vystoupení nebo španělského mima Mimo Huenchulafa. Na poslední Liga stage si poslechnete kapely jako Rocks!, Infinity nebo polské Druids. V průbehu festivalu můžete potkat i průvod žonglérů a chůdařů, festivalových bubeníků Random Strokes, nebo mýtických masek Entr’Act: L’Ouroboros.

V neděli vám na Alšově náměstí zahraje Orchestr VŠB-TUO: Ostrava POPS nebo Opal Ocean z Austrálie. Ve dvoře se představí Haytonnu… z Japonska se svým tancem a akrobacií, nebo argentinské Duo un Pie s jejich akrobatickým vystoupením. Na scéně pod kruháčem můžete zhlédnout Bajku, což je pohádka s průvodem obřích zvířecích loutek. Na hudebním buskingu u Dukly zahrají k poslechu Manželská krize, Scott&Lila nebo Niké Vopálecká. V africké zóně budete moci pokračovat ve výrobě společného robota. Na Buskingu u Alšáku se můžete podívat na italské vystoupení Juriy Longhi: Bubble Street Circus. Na Skutečná liga stage zahrají Slepí křováci, D4MN nebo The primitives Group.

Program bude probíhat každé odpoledne. Celý program najdete zde. Pokud se bojíte, že nestihnete moc vystoupení, nebojte. Vystoupení zejména zahraničních buskerů se opakuje na více scénách v různých časech, takže si můžete sestavit vlastní plán a vidět toho, co nejvíce.

Přijďte a zažijte vystoupení umělců z celého světa.

Zdroj úvodní fotografie Facebook Festival v ulicích