Zima je pomalu u konce, jaro se blíží mílovými kroky. Perfektní čas na generální úklid vašeho šatníku. Pokud vám chybí motivace zbavit se oblečení, které vám v šatníku zbytečně zabírá ramínka a poličky, možná právě tohle bude ten správný důvod pro váš krok k odlehčené skříni a lepší karmě. Moment o.p.s. – Prospěšný second hand s Ekonomickou fakultou VŠB-TUO opět navázal spolupráci. V období od 28.3. do 1.4. najdete ve vestibulu fakulty sběrný kontejner, jehož obsah bude předán zmíněné organizaci.

Po čem je v Momentu poptávka? V první řadě po oblečení od čepic až po obuv. K atraktivnímu oblečení můžete přidat i svou sbírku náušnic či jinou bižutérii. K vhodným předmětům patří i doplňky do domácnostibytový textil (povlečení, záclony…), keramika a sklo či galanterie (nitě, knoflíky…). Darovat můžete i své plyšáky a různé dětské hračky.

Nasbírané oblečení a předměty poputují do dobročinných obchodů, kde se budou prodávat a zisk z jejich prodeje Moment věnuje na dobrou věc. A koho Moment podporuje? V seznamu 6 neziskovek najdeme třeba Společnost pro ranou péči, která pomáhá novorozencům a batolatům se zrakovým postižením, Safe Elephants, která chrání slony ve střední Africe nebo organizaci Kola pro Afriku, která půjčuje dětem v Gambii kola pro dojezd do školy.

Je však důležité, abyste darovali oblečení čisté a nepoškozené. V případě, že darujete špinavé a znehodnocené oblečení, nikdo by si jej nikdo nekoupil a v second handu by zabíralo místo pro atraktivnější kousky a také byste zvyšovali Momentu náklady na jeho likvidaci. Dalšími nežádoucími předměty jsou různé reklamní předměty, pozůstalosti či knihy starší 10 let.

Zlepšete si svou karmu tímto dobrým skutkem a podpořte myšlenku udržitelného oblékání.

Zdroj úvodní fotografie: Pexels.com