KPMG je celosvětová síť poradenských společností poskytujících služby v oblasti auditu, daní a poradenství. Společně s firmami PricewaterhouseCoopers, Deloitte a Ernst & Young patří do tzv. Velké čtyřky auditorských firem. V České republice zaměstnávají přes 1 000 odborníků a tím se řadí mezi největší poskytovatele poradenských služeb v zemi. Svým klientům pomáhají zmírňovat rizika a uchopit obchodní příležitosti nejen u nás, ale také v zahraničí.

Práci dělají studenti pro studenty, jako naše studentka Markéta Čudová z oboru účetnictví a daně.

Čemu se věnuje firma a ty, jako její ambasadorka?

Ambasadoři jsou taková spojka mezi KPMG a danou vysokou školou, kterou zastupujeme.

Organizace se dělí na oddělení Auditu, které se dělí na audit commercial, audit financial services, audit service group (každé toto oddělení auditu se zabývá svou specifickou oblastí auditu), dále poskytujeme daňové poradenství, je tam i oddělení s poradenskými službami, kde spadá management consulting, risk consulting, deals. A v neposlední řadě ještě oddělení Legal neboli právní oddělení a oddělení Accounting services & payroll, které slouží jako poradenství, jak vést efektivně účetnictví a lépe řídit podnikání.

Jak jsi se k této práci dostala?

Už dřív jsem se zajímala o tuhle organizaci. Když jsem viděla nabídku práce na stránkách VŠB, rozhodla jsem se to zkusit. Poslala jsem CV a hned druhý den se mi ozvali. Domluvili jsme se na online pohovor, který obsahoval 5 minutovou prezentaci o nás, co si pod touhle prací představujeme… Další setkání se už konalo v Praze, a to ve formě výběrového řízení, které jsem vyhrála, a tak jsem se mohla vrhnout do práce.

Co tě na ní nejvíc baví?

Kultura, pracovní prostředí, poznávání inspirativních lidí a hlavně nové zkušenosti, které využiji ve svém pracovním životě.

Kolik studentů této služby využívá?

Průměrně měsíčně 6 lidí. Většinou se chtějí dozvědět o náplni určitého pracovního místa o které mají zájem a občas zajdou i na pohovor. Tuhle službu studenti využívají nejvíc.

Jak to funguje, když si s tebou student domluví schůzku?

Je možnost domluvit si schůzku online nebo v příjemném prostředí kavárny. Probereme s Vámi, jak to funguje ve výběrovém řízení a jaké jsou požadavky, ať jste během pohovoru připravení na všechno a nemůžou Vás ničím překvapit.
Nabízíme i konzultace ohledně CV. A to nejdůležitější nakonec – všechny služby jsou zcela zdarma.

Kde se o vašich službách dozvíme víc informací?

Na nástěnkách ekonomické fakulty, na stránkách školy a na FB skupinách, kde se aktivně sdílí příspěvky.

Jak bys tuto práci zpropagovala?

Snažíme se studenty namotivovat a ukázat jim správnou cestu ke kariérnímu růstu pomocí silných stránek a ukázat jim, že i oni můžou být se svém oboru nejlepší.

Zdroj titulnej fotografie: archív respondenta