Loni se uskutečnila první Velká žranice s Lukášem Hejlíkem, která, i přes vznik v časech koronaviru, pravděpodobně založila tradici a letos se bude opakovat.

Pro milovní dobrého jídla a pití nejen v Ostravě, ale i blízkém a širokém okolí, by se středem zájmu měl ve středu 28. července stát park a okolí Domu kultury Poklad v Porubě. Sejde se tam totiž ostravská „první liga“ v oblasti pohostinství.

Většinu reprezentantů není třeba představovat, ale pokud by je přeci jen nikdo neznal, pojďme si některé v krátkosti představit.

O kávu a věci s kavárnami spjaté se postará ostravská nyní už síť kaváren CØKAFE, jejichž pobočku můžete najít právě i v Porubě.

Chybět nemůže ani přeborník v nabídce druhů piv, které v jejich podniku můžete ochutnat, každému musí přijít na mysl Kurnik Šopa.

Samozřejmě nelze diskriminovat ani ty, kteří preferují spíše víno před pivem. Pro ty tady bude mít zastoupení vinný bar HokusPokus, se svými skvělými naturálními víny.

A protože je slíbeno nejen pití, ale i jídlo, je potřeba zmínit taky zástupce z této oblasti. Těšit se můžete na produkty z Řeznictví U Bobra. Jejich výrobky pravděpodobně znáte z mnoha super ostravských podniků, do kterých své uzeniny dodávají.

O to, abyste neměli hlad, se bude starat taky zastoupení Mutant Fastfood & Catering. A pokud vám po zavřených kinech v posledním roce chybí popcorn, můžete se těšit na jeho nejrůznější příchutě od firmy BOPCORN, a to jak ve sladkých, tak slaných provedeních.

 

Zdroj titulní fotografie: unsplash.com