Představte si, že je víkend, slunce pálí, vy ležíte u vody a máte ukrutnou žízeň. Nebo sedíte s kamarády na grilovačce a přemýšlíte, čím si zpestřit večer. Dnes vám přinášíme pár tipů na super letní drinky, které vám přinesou vytoužené osvěžení a zábavu.

Nealkoholické nápoje:

1. Virgin mojito

– limetka
– 2 lžičky třtinového cukru
– máta
– led

Na dno skleničky dejte limetku, mátu, třtinový cukr a podrťte s ledem. Nakonec zalijte sodou a dozdobte limetkou a mátou. (V případě, že chcete udělat alkoholickou verzi, přidejte ještě bílý rum).

1. Aqua fresca

– 3 hrnky melounové dužiny
– 750 ml studené vody
– šťáva z půlky citronu
– dle chuti cukr

Do mixéru vložte meloun se studenou vodou a rozmixujte. Nalijte do džbánku, přidejte led a dochuťte citronovou šťávou či cukrem. Podávejte ozdobené lístky máty.

1. Letní voda

Nejste zrovna fanda čisté vody? Zkuste si do ní tedy přidat přísady jako například mátu, citron/limetku, salátovou okurku… a uvidíte, že si lehce vykouzlíte osvěžující nápoj.

1. Jahodová limonáda

– čerstvé jahody 500 g
– šťáva ze dvou limetek
– cukr 1/3 hrnku
– voda 4 hrnky
– kostky ledu

V mixéru rozmixujte veškeré suroviny, limonádu nalijte do připravených skleniček a na závěr ji ozdobte čerstvou jahodou.

1. Smoothie

Skvělým tipem jsou také výborná ovocná, ale i zeleninová smoothie. Zkuste například kombinaci vymačkané šťávy z melounu, máty a jahod.

Alkoholické nápoje

1. Melounové daiquiri

– meloun
– limetky
– 5 cl bílého rumu
– 1 lžička třtinového cukru
– soda

Ve sklenici paličkou rozdrťte vodní meloun, přidejte lžičku cukru a zalijte šťávou z limetky a panákem rumu. Nakonec přidejte led a zalijte sodou.

1. Sangria

– cukr 3–4 lžíce (lze nahradit i pomerančovým džusem, medem)
– červené víno 700 ml
– 4 cl brandy
– nakrájené ovoce (pomeranč, citron, limetka, jablko, broskev, meloun, lesní plody, ananas…)
– led

Do džbánu nalijte víno, brandy a přidejte cukr. Pořádně zamíchejte a přidejte ovoce s ledem.

1. Yellow Apple

– 2 dl Fernet Stock Citrus
– 4 dl jablečného džusu
– 2 dl sody
– půl jablka
– led

Do džbánu přidejte led s alkoholem a zalijte džusem a sodou. Nakonec přidejte na tenko nakrájené plátky jablka.

1. Aperol Spritz

– 2 cl soda
– 6 cl prosecco
– 4 cl aperol
– led

Do sklenice nasypejte led, postupně odměřte každou surovinu a nalijte ji do sklenice k ledu. Drink nakonec ozdobte pomerančem.

1. Hugo

– 2 cl bezinkového sirupu
– šumivé víno
– drcený led
– čerstvá máta

Do sklenice nasypejte led, postupně odměřte a nalijte všechny suroviny. Výsledný drink ozdobte snítkou čerstvé máty.