Víte, co je to Yogapoint? Yogapointy – dřevěné vzdušné přístřešky k relaxaci či cvičení, které momentálně stojí na pěti místech Moravskoslezského kraje. Konkrétně na Malé Morávce, v Lázních Darkov, Landek parku, na Olešné nebo v beskydských Trojanovicích. Už jste některý z nich využili?

Všechny Yogapointy jsou dřevěné, aby byly co možná nejvíce v souladu s přírodou. Na čtyřech trámech je tak vybudovaná průsvitná pergola, ze které se můžete, nejen při cvičení, nerušeně dívat do přírody. Součástí těchto prostor budou i instruktážní panely s radami, jak si protáhnout tělo. Jejich využívání bude zcela zdarma.

„I když těmto konstrukcím říkáme Yogapointy, nikde není nařízeno, že se v nich může pouze cvičit jóga. Lidé si v nich mohou zarelaxovat, dát si svačinu, nebo se protáhnout tak, jak jsou zvyklí. Co bychom ovšem po lidech vyžadovali, je ohleduplnost. Když se budou k těmto místům chovat s respektem k ostatním turistům a lidem, kteří Yogapoint budou chtít navštívit po nich, budou nám všem tato fajn místa sloužit hodně dlouho,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška.

Více o Yogapointech, včetně jejich přesné polohy, naleznete pod tímto odkazem.

Fotografie: moravskoslezsky.denik.cz

Yogapoint – Lázně Darkov