Počasí v Česku sice letos trošku blázní, pořád se však najdou dny, kdy je nejlepší nápad naložit se někam do bazénu a nechat se sluníčkem opálit. Pro tyto případy vám přinášíme žhavé tipy, kam v okolí Ostravy vyrazit k vodě.

Při myšlence na letní koupání každého jako první napadne nějaký aquapark a jinak tomu nebude ani tentokrát. Pokud opravdu o nějakém uvažujete, navštivte například Aquapark Olešná, nebo aquacentrum v Bohumíně.

Přímo v srdci Ostravy je na vás i v létě připraven Vodní svět!!! Čapkárna. Jen o pár kilometrů dál v Zábřehu pak můžete navštívit Vodní areál Ostrava-Jih, který je znám především pro svou skluzavku „kamikadze“ a své tobogány. K dispozici je vám také zřejmě nejznámější koupaliště v okolí, Vřesina, které se pyšní svým největším bazénem ve střední Evropě.

Pokud chcete k vodě vyrazit například i se svými chlupatými mazlíčky, můžete se vydat například k některé z blízkých přehrad. K dispozici je vám například přehrada Žermanická či Těrlicko. Přírodní koupání si můžete užít i na Hlučínské štěrkovně. Kromě jedné z nejčistších vod v kraji si zde můžete vyzkoušet i vodní lyže, windsurfing, či projížďky na loďkách. V létě můžete koupání spojit také s množstvím festivalů a akcí, které se zde pořádají. I když trošku z ruky, stojí za to navštívit například vodní nádrž Brušperk, přehradu Větřkovice, nejmladší přehradu v Česku, Slezskou Hartu nebo přírodní koupaliště Stříbrné jezero v Opavě.

Za zmínku stojí určitě i zatopený břidlicový lom Šífr u obce Svobodné Heřmanice, kousek od Opavy, který je vhodný zejména pro potápění.

A kam se v létě chodíte nejradši osvěžit vy?

Zdroj titulní fotografie: unsplash.com