Aj tento rok mnohí študenti úspešne absolvovali svoje štúdium získaním vytúženého diplomu. Niektorí z vás budú vo svojom vzdelávaní pokračovať ďalej, iní majú v pláne vrhnúť sa do praxe. Vedeli ste však, že s univerzitou môžete zostať v kontakte aj keď ste sa rozhodli práve pre druhú možnosť?

VŠB –  TUO vám ponúka možnosť byť súčasťou portálu ALUMNI, ktorý združuje všetkých svojich absolventov bez ohľadu na profesijnú špecializáciu, vek a odbor. Absolventami univerzity ostávate navždy, nezáleží na tom či ste ukončili bakalárske, nadväzujúce magisterské či doktorské štúdium tento rok alebo máte svoj titul už desiatky rokov.

Medzi najväčšiu výhodu registrácie do absolventskej siete ALUMNI patrí najmä možnosť využívania služieb Kariérneho centra. Ak ste sa počas štúdia alebo po jeho ukončení registrovali do K+ portálu, nemusíte sa o svoj profil báť, nakoľko bude aktívny po dobu troch rokov od ukončenia štúdia. Naďalej tak budete mať prístup k potencionálnym zamestnávateľom, individuálnym koučingom a budete sa môcť zúčastňovať rôznych webinárov a akcií.

Po registrácii do ALUMNI si môžete zaobstarať Kartu absolventa, ktorá ponúka množstvo univerzitných a partnerských benefitov, ako napríklad možnosť bezplatného využívania knižnice či Wi-Fi pripojenia EDUROAM. Študenti, ktorí za svoje vynikajúce študijné výsledky obdržali červený diplom, majú možnosť túto kartu získať zadarmo, pokiaľ si o ňu zažiadajú do 6 mesiacov od ukončenia štúdia. Ostatní si ju môžu zakúpiť za čiastku 299 Kč.  Platnosť karty je v rámci spomínaných benefitov neobmedzená a viac sa o nich môžete dozvedieť na webových stránkach univerzity tutu.

V rámci Karty absolventa je možné si aktivovať licenciu programu ALIVE, ktorý ponúka vyše 1500 zliav na území celej Českej republiky, týkajúce sa poistenia, dopravy, športového vybavenia, reštauračných zariadení, kaviarní, vstupov na kultúrne akcie a mnoho ďalších. Zľavy sú platné od vydania karty do konca nasledujúceho kalendárneho roku. Po vypršaní platnosti licencie si ju môžete opäť predĺžiť za poplatok 200 Kč, jej vypršanie však nemá vplyv na platnosť Karty absolventa.

Pokiaľ chcete byť v kontakte so svojimi bývalými spolužiakmi a celkovo byť súčasťou univerzitného života aj po skončení štúdia, neváhajte a určite sa to programu ALUMNI zaregistrujte. Učiniť tak môžete na tejto stránke. Registrácia trvá naozaj len pár minút a prináša vám neskutočné množstvo výhod.

Zdroj úvodní fotografie: pexels.com