Koronavirová krize zasáhla do všech možných i nemožných odvětví a spousta podniků se tak ocitla na okraji přežití. Statutární město Ostrava se rozhodlo podnikům pomoci. Prostřednictvím projektu „Nádech pro Ostravu“ motivuje občany k návštěvě podniků v oblasti gastronomie, nejrůznějších obchodů, k využití služeb, nebo k cestám za zážitky.

Jak to tedy funguje? Na webových stránkách Nádech pro Ostravu naleznete seznam podniků, které jsou do projektu zapojeny. V terénu poznáte provozovny podle samolepky či plakátu. Při návštěvě a útratě minimálně 100 Kč v těchto místech sbíráte razítka do speciálních soutěžních kartiček. Jakmile nasbíráte pět razítek z různých podniků, zaregistrujete svou hrací kartu na webu, případně fyzicky odevzdáte ve vybraných informačních centrech. Hrací karty seženete ve vybraných infocentrech OSTRAVAINFO a také ve v zapojených provozovnách.

První týden v záři pak zástupci města vylosují výherce. No a o co se hraje? Například o celoroční permanentky do Zoo Ostrava, vstupenky do Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, nabité karty do zařízení SAREZA, vouchery do kaváren, restaurací a spousta dalších.

Abyste zvýšili svou šanci na výhru, můžete vyplnit více hracích karet! Když budete mít extra štěstí, pravidla umožňují i několik výher u jednoho účastníka.

Prostřednictvím tohoto projektu nejen pomůžete podnikům, které se začínají pozvolna vracet do „normálního“ režimu, ale můžete objevit zajímavá místa, o kterých jste třeba neměli vůbec tušení, že existují. Přejeme vám příjemné návštěvy ostravských podniků a atrakcí a také hodně štěstí v závěrečném losování!

Zdroj titulní fotografie: ostrava.cz