Benefiční akce Kolečko spojuje proběhne letos již potřetí. V neděli 30. srpna se můžete těšit na den plný sportu, díky kterému nejen posílíte své tělo, ale pomůžete potřebným. Pomyslný závod na in-line bruslích, koloběžkách, invalidních vozících, handbiku či s kočárkem proběhne v in-line parku SAREZA v Ostravě. Jak přesně se můžete zapojit?

Je to jednoduché. Registrovat do závodu se můžete jako jednotlivec či tým, a to prostřednictvím těchto webových stránek nebo přímo na místě v den konání akce. Trať bude pro závodníky zpřístupněná celkem 5 hodin a každý ujetý kilometr znamená 10 Kč pro tělesně postižené z FBC ABAK vozíčkáři. Oceněn bude ale i vítěz každé kategorie.

Tým FBC Abak Ostrava
Zdroj: Facebookový profil FBC Abak Ostrava

Areál bude zpřístupněn od 10 hodin, kdy si budete moci vyzvednout registrace, akreditace, zahřát si svaly a vyřídit podobné náležitosti. Start je naplánovaný na 11. hodinu a ukončení na 16. hodinu. Po ukončení závodu na vás ještě čeká doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení, jako je například ukázka florbalu na vozíku.

zdroj: Facebookový profil Kolečko spojuje

První ročník akce, který proběhl v roce 2018, se „vyjezdilo“ celkem 19 211 Kč pro neziskovou organizaci Čmeláček pečující o osoby mentálně a kombinovaně postižené a osoby s poruchami autistického spektra. Druhý ročník znamenal 35 148 Kč pro neziskovou organizaci MIKASA, která pomáhá lidem s autismem a těžkým mentálním postižením. Letošní částka závisí na vašich nohou.

Pro více informací navštivte webové stránky akce, případně navštivte jejich sociální sítě. Těšíme se na viděnou na startu!