Nestačili jsme ani mrknout a půlka léta je v tahu. Není potřeba ale hned propadat depresi, protože i v srpnu kultura v Ostravě žije. V následujících odstavcích najdete několik tipů na to, jak si zkrátit dlouhé letní večery. Přejeme příjemnou zábavu!

Centrum PANT

V úterý 4. srpna proběhne v Centru PANT další večer s Listováním. Odložené čtení z knihy Špeky, která vypráví o tom, jak těžký život mají tlusťoši, startuje ve 20 hodin a těšit se můžete na Pavla Oubrama a Kamilu Janovičovou. Centrum PANT bude dále pořádat ostravský literární festival Inverze. Ten bude probíhat od 17. do 22. srpna. Šest dní budete moct poslouchat autorská čtení či navštěvovat diskuse s autory. Program bude probíhat jak v Centru PANT, tak v antikvariátu Fiducie, klubu DOCK a v novém provozu na břehu Ostravice.  Prvním hostem cyklu bude v Centru PANT herec a principál Divadla Mír Albert Čuba. Beseda s ním a jeho novou knihou Herec k nepřežití proběhne v úterý 18. srpna od 17 hodin.

Fotografie: webová stránka divadlomir.cz a Facebookový profil Centra PANT

AMFI Poruba a DK Akord

Festival pouličního cirkusu Cirkulum se letos kvůli mimořádným opatřením nemůže konat v takové podobě, v jaké ho znáte. Organizátoři vás ale nechtěli o cirkusové léto ochudit, proto mají od 7. do 9. srpna nachystaný program v AMFI Poruba. Protože nemůžou dorazit zahraniční umělci, festival nabídne špičku české scény! Těšit se můžete na Cirk La Putyka, Losers Cirque Company či Bratry v tricku. 

Fotografie: webová stránka Cirkulum.cz

Také Dům kultury AKORD si pro vás v AMFI Poruba něco nachystal. Například ve čtvrtek 20. srpna se zde bude konat akce Velká žranice s Lukášem Hejlíkem. O týden později, ve čtvrtek 27. srpna, bude odehráno divadelní představení Když se zhasne. Komedie, kde můžete vidět Lukáše Langmajera, Miluši Bittnerovou, Michaelu Kuklovou a Ivo Šmoldase, startuje v 19 hodin. AKORD dále pořádá koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, swingové uskupení které „roztančí“ publikum, v pátek 28. srpna od 19. hodin.

Fotografie: Jana Lomnančiková

Linkou na drink

Zapište si do kalendářů datum 29. srpna. V ten den se uskuteční již druhý ročník charitativní akce, která se jen tak nevidí – Linkou na drink. Celá událost proběhne na Novém náměstí v Ostravě – Jihu mezi OC Železňák od 13 hodin. Těšit se můžete na nápadité drinky připravované „barmany“ z řad členů spolků, organizací i z radnice a platí – jedna jízdenka, jeden drink. Čeká vás bohatý doprovodný program – studenti VŠB představí svou formuli, zazpívá Adam Bartoš, svou show předvede rovněž pop art umělec Josef Rataj a mnoho dalšího. Po celou dobu akce bude na naše hladová bříška a žíznivé krky dohlížet Restaurace Fontána, kavárna CrossCafé či bar Modrá myš. Více informací najedete v události na Facebooku.

zdroj: ostravainfo.cz

Titulní fotografie: unsplash.com