Kulturu prostě nezastavíš! A tak i přes různé zákazy a omezení vás zveme na ostravské akce, které si našly svou cestu. Letní kina, nefestivaly i besedy, které nás čekají v červenci. Zkrátka nudit se nebudete.

AKORD Ostrava pořádá od 3. července letní kina v Amfi v Ostravě Porubě. Těšit se můžete na promítání pro děti, ale i na nové české filmy jako jsou V síti nebo Ženy v běhu. Ze starších snímků můžete vidět například Samotáře a z těch zahraničních třeba francouzskou komedii Co jsme komu udělali či animovanou komedii Ovečka Shaun ve filmu.

zdroj: webová stránka dk-akord.cz

Kaczi je multiinstrumentalistka a písničkářka s beskydskými kořeny, která skrze svou vlastní tvorbu balancuje mezi folkem, popem a šansonem. V Ostravě se vůbec poprvé představí v Centru PANT a to ve čtvrtek 9. července od 20 hodin. Letos byla nominovaná na Cenu Jantar 2019 v kategorii Interpretka roku. Koncert proběhne v rámci série letních a intimních koncertů v Centru PANT.

zdroj: webová stránka kaczi.cz

Pokud byste si chtěli zafilosofovat a zapřemýšlet, Centrum PANT pro vás mimo koncerty připravilo zajímavou debatu „Spojené, nebo rozpojené státy?“. O nepokojích, které v posledních týdnech v USA probíhají a také o historickém pozadí těchto událostí, bude hovořit bývalý český velvyslanec v USA Petr Kolář a amerikanista Jan Beneš z Filosofické fakulty Ostravské univerzity. Beseda proběhne v pondělí 13. července od 19 hodin.

Od 15. do 18. července 2020 proběhne NeFestival Colours of Ostrava 2020. Jelikož Coloursy, které jsou obrovským hudebním festivalem, letos nebudou, organizátoři se rozhodli uspořádat alternativu na oslavu toho, že se po dlouhé době můžeme aspoň v omezených počtech scházet. Každý z uvedených večerů se tak můžete těšit na bohatý program pod vysokou pecí v Dolních Vítkovicích, ovšem s omezenou kapacitou 1000 lidí na večer. Vystoupí například CIRK LA PUTYKA & TATA BOJS, skupina N.O.H.A. nebo Kapitán Demo. Podrobnější program najdete na těchto stránkách.

zdroj: webová stránka eprogram.cz

V sobotu 18. července proběhne v rámci NeFestivalu také fórum Meltingpot, které ke Colours už neodmyslitelně patří. Diskutovat se bude o józe či divadle. Na programu však bude také speciální Gala debata „Úhel pohledu“, na které budou hovořit hosté jako jsou Tomáš Šebek – chirurg, Tomáš Sedláček – ekonom, Anna Hogenová – filozofka, Martin Jan Stránský – neurolog, Martina Viktorie Kopecká – farářka. Meltingpot zakončí PechaKucha Night a následná afterparty s Malalata.

Letní Shakespearovské slavnosti proběhnou bez omezení! Celkem 5 divadelních inscenací Wiliama Shakespeara – Zimní pohádka, Hamlet, Komedie omylů, Veselé paničky Windsorské a Zkrocení zlé ženy – se bude hrát na Slezskoostravském hradě od pátku 24. července do středy 12. srpna. Představení budou začínat vždy ve 20:30. Vstupenky jsou stále k dispozici a naleznete je zde .

zdroj: webová stránka shakespearova.cz

Nový projekt „Bo kultura jede“ chce rozpohybovat kulturní akce pro veřejnost v Ostravě a zároveň podpořit umělce, kteří měli posledních pár měsíců nouzi o práci. Unikátnost projektu spočívá v instalaci profesionálního pódia s ozvučením a osvětlením v Trojhalí Karolina a v Dolních Vítkovicích. Instalovanou techniku totiž budou moci využít umělci pro hudební koncert jakéhokoliv druhu, ale i divadla nebo menší divadelní soubory. Na těchto prostorech je možné také uspořádat recitál, autorské čtení nebo i taneční vystoupení. Plán akcí naleznete zde. 

zdroj: webová stránka eprogram.cz

Organizátoři všech akcí slibují zajistit co možná nejlepší hygienické podmínky na uvedených událostech. Tímto prosíme i vás, abyste mysleli na to, že i když jsou akce povoleny, neznamená to, že situace s koronavirem skončila. Užijte si kulturu, ale myslete na svou bezpečnost.

Titulní fotografie: webová stránka unsplash.com