Léto se blíží a s ním i sezóna open air koncertů na krásných místech České republiky. Přestože ještě pár týdnu zpět se nevědělo, jestli se letos vůbec budou podobné akce konat, tak nyní se už může slavnostně prohlásit, že ano.  Jedním z prvních festivalů po uvolnění restrikcí je Barrák music hrad, který se bude konat na Slezskoostravském hradě v období od 19. června do 18. července 2020.

Na co se můžete těšit? Téměř dvě desítky kapel odehrají svá vystoupení v kouzelném prostředí této zříceniny. Pro všechny z nich to bude „pokoronavirová“ premiéra, takže očekávejte pořádný nával energie. Čeká vás nálož skvělé muziky napříč různými žánry v podání českých i slovenských interpretů. Na jednodenních koncertech se vám představí zvučná jména jako Monkey Business, Chinaski, Anna K., Kali a Peter Pann, Bára Poláková, David Koller, Pokáč a Wohnout. Fanouškům rockové a tvrdší muziky udělají radost Horkýže Slíže, Vypsaná fiXa, Trautenberk, zakázanÝovoce, Citron a Lautr.

Fandové lokálních interpretů nemusí zoufat, i na ně se myslelo. Součástí festivalu Barrák music hrad bude i minifestiválek Metal!!!, na kterém zahrají kapely Postcards From Arkham, Dead Carnage, Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod a Primary Resistance. Vystoupí taky přespolní, a to kapela Gutalax z Českých Budějovic.

Koncertní štaci prolnou také klidnější formy zábavy. Vystoupí performeři a slavní čeští herci. Svá vystoupení zde budou mít osobnosti jako Zbigniew Czendlik, kněz z Lanškrouna, který je oblíbený pro svá zábavná vyprávění s pořadem Postel, hospoda, kostel a stand-up komik Lukáš Pavlásek se svou one-man show Kdo nepláče, není Čech. Těšit se můžete také na divadelní hry – Sláva strojů a měst s Jaroslavem Duškem nebo Osm eur na hodinu, komedii o sobectví ale také štědrosti – v obsazení s Martinem Zounarem, Zbyškem Pantůčkem, Martinou Randovou, Martinem Krausem a Antonínem Procházkou. Zajímavé zážitky z cest vám přijdou povyprávět Vandráci – Vagamundos, neboli Pavel Liška, Jan Révai a Hynek Bernard.

Dobrá zpráva je, že už nemusíte mít roušky. Tedy aspoň pokud stojíte od dalších (cizích) osob alespoň 2 metry daleko. Navíc je již povoleno i občerstvení, takže se nebojte, hladem ani žízní neumřete.  Na akci pro vás bude vařit šéfkuchař David Valíček z ostravského Food Atelieru. Ochutnat můžete španělskou paellu, burgery, trhané maso na domácím chlebu zapečené s čedarem, hot dogy, zvěřinové ragú a další dobroty. Každý si přijde na své. To proto, že s každou akcí se dobroty obmění. K jídlu bodne třeba vychlazené pivo, míchané drinky a jiné nápoje. 

Tak co, těšíte se? My jednoznačně ano. Vstupenky a bližší informace o jednotlivých vystoupeních najdete na webových stránkách festivalu . Zkouškové je skoro u konce a není lepší oslava úspěšného zakončení ročníku než setkání s přáteli u skvělé zábavy.

Titulní obrázek: oficiální grafický materiál pořadatele