Jsme rádi, že vám po dlouhé době můžeme zase představit kulturní program na následující měsíc, kterého se budete moci osobně účastnit. Spousta institucí musela akce zrušit nebo přeložit, dochází již však k postupnému rozvolňování a kultura se pomalu vrací do ulic. Pojďte se proto podívat, kam můžete v následujícím měsíci vyrazit.

Jaký je život v době klimatické změny? Jan Hradecký, děkan Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, toto téma rozebere v pondělí 8. června v Centru PANT. Hostem debaty bude klimatolog ČHMÚ Radim Tolasz, expert Světové meteorologické organizace (WMO). Debatovat budou zejména o možných a proveditelných opatřeních, která změnu klimatu zmírní a pomohou nám s adaptací. Beseda začíná v 19 hodin.

zdroj webová stránka mzp.cz

Derniéra u Bezručů. Inscenace Zapomenuté světlo, v hlavní roli s Norbertem Lichým, posbírala od své premiéry v roce 2018 spoustu chvály. Hra o jistotách a nejistotách víry, kterou napsal Jakub Deml, ale v Divadle Petra Bezruče končí a máte tak poslední dvě možnosti ji vidět. Ve středu 10. června a ve čtvrtek 11. června, v obou případech od 18:30 hodin.

zdroj: webová stránka ostravan.cz

Stand-up komička Adéla Elbel, která je známá svým přímým humorem, přijede do Domu kultury města Ostravy v úterý 23. června. Ve 20 hodin začne představení s názvem První poločas rozpadu. Povídání o svém životě, který je prý sérií průšvihů a failů, poprvé představila v roce 2019 a nyní se s ním na pódia vrací.

zdroj: webová stránka novinky.cz

Komorní scéna Aréna v červnu ožívá ve velkém. V průběhu června můžete zajít na inscenace jako je Kočka v oreganu, Obraz, Mandragora, Zimní slunovrat, Zlatý osel či Zločin a trest. Podrobný program včetně instrukcí naleznete na stránkách divadla.

zdroj: webová stránka divadloarena.cz

Titulní fotografie: webová stránka pixabay.com