Současná doba kultuře moc nepřeje. Přesto se najde pár odvážných, kteří stále myslí na své fanoušky a vymýšlí všemožné i nemožné, aby je pobavili. A přesně to je i případ ostravského komerčního Divadla Mír. Jak se divadlu v této době vede a co všechno si pro své fanoušky připravilo?

Tři Tygři

V současnosti nejúspěšnější ostravská improvizační show Tři Tygři nezahálí ani v tomto pro divadla dosti těžkém období. Zatímco v minulosti show bavila diváky v ostravské Heligonce, nyní své působení přesunula do on-line prostředí sociálních sítí a YouTube. Na YouTube tak dnes již pravidelně vysílají live streamy s názvy Tři Tygři: živě z Divadla Mír. Improvizační show pak probíhá klasickým způsobem, na který byli diváci zvyklí, s tím rozdílem, že jednotlivá témata jejich „impropředstavení“ nejsou losována, nýbrž vybírána z komentářů pod videem.

zdroj: Facebookový profil Tří tygrů

Distanc

Novinkou Divadla Mír je série podcastových videí s názvem Distanc. Do něj si divadlo zve zajímavé osobnosti, které jsou následně zpovídány buď Albertem Čubou, nebo Vladimírem Polákem. Videa jsou zveřejňována každý týden a mezi zajímavými osobnostmi se zatím objevil například jeden z Tygrů – Robin Ferro, dále pak třeba Václav Brabec, Patricie Janečková, David Moravec či Boris Urbánek. Každý díl má cca 50 minut a Divadlo Mír jich má pro diváky v zásobě ještě dalších sedm.

VyPlašení

Další z nových projektů je improvizační reality show VyPlašení. V této reality show je jediný cíl, vyhrát. Proto mezi sebou soutěžící plní nejrůznější úkoly a na konci každého dílu dochází vždy k vyhození jednoho účastníka z vily. V současné době má reality show za sebou již čtyři díly a spoustu bonusových videí, která obsahují například rozhovory se soutěžícími. Ohnivý kruh osudu promluvil již třikrát, a z vily tak odešel pražák Voliver, rodina Vavarových a profesionální řidič Láďa. Kdo bude z vily vyřazen jako další? Sledujte YouTube kanál Tří Tygrů a dozvíte se více.

zdroj: webová stránka instabusters.net

sKORO NA mizině

S nápadem na zlepšení už tak špatné finanční situace v době koronakrize přišel do Divadla Mír i známý režisér Vladimír Skórka, se kterým divadlo spolupracuje na tvorbě nového seriálu. Inspirací příběhu seriálu je samotné Divadlo Mír a celá story pojednává o situaci herců ode dne, kdy byla karanténa zavedena. Seriál už má za sebou první díl, který můžete zhlédnout v tomto odkazu.

Další aktivity

Jak již bylo naznačeno, Divadlo Mír ve své tvorbě v žádném případě nezahálí a ve stejném duchu má v plánu pokračovat i nadále. Stále se můžete těšit na nové díly jejich seriálů a zábavných videí. Divadlo Mír je jediné komerční ostravské divadlo, a tak je na nás divácích zcela závislé. Pokud byste chtěli jejich tvorbu podpořit, neváhejte využít jejich originálního „vkukného“, kde můžete přispět jakoukoli finanční částkou.

Věříme, že se bude Divadlu Mír nadále dařit diváky skvěle bavit, a přejeme mnoho úspěchů v jejich budoucí tvorbě.

Titulní fotografie: webová stránka kožuch.online