První měsíce nového roku bývají vždy v duchu společenských akcí a radovánek. Letos tomu nebude jinak, a tak pokud máte rádi dobrou hudbu a tanec, oprašte své střevíce a vyrazte s námi na některý z plesů, jejichž přehled jsme si pro vás připravili.

Hned v sobotu 11. ledna odstartuje plesový maraton Disko ples v DK AKORD. Celým večerem zazní disko hudba, o kterou se postarají DJ Sun a DJ Moon.

Bohatý program a tombola na vás čeká v sobotu 1. února na plese Elegant v tanečním klubu Alfa. Přípravě na něj věnujte patřičnou pozornost, celý se totiž nese ve zlatém a bílém odstínu.

Pokud máte rádi nejen zábavu, soutěže a skvělou muziku, ale zároveň také rádi pomáháte svému okolí, určitě nevynechejte ples Mobilního hospicu Ondrášek, který se koná taktéž 1. února, tentokráte v Domě kultury AKORD. Celým plesem vás bude provázet skvělý herec ostravských divadel Vladimír Polák. O hudbu se pak postará například David Stypka nebo rocková kapela Banda del caffe. Určitě vás potěší, že celý výtěžek plesu poputuje jako dar pořádajícímu hospicu.

Studenti si letos přijdou taky na své. Nejen pro ně uspořádaly Younie a Dům kultury Ostrava 15. února Studentský ples 2020. Těšit se můžete na živou kapelu, tombolu o super ceny, skvělé jídlo, soutěže či velkolepou afterparty.

Milovníkům oldies zahraje 21. února na plese v DK AKORD skupina COMBO 2 + DJ Bárt. Speciálním hostem večera bude skupina HOLKI.

Nejen pro studenty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava si univerzita připravila na 22. února Reprezentační ples univerzity 2020, který proběhne na půdě Clarion Congres Hotelu Ostrava. Vystoupí zde například Hudební skupina L.A. Sunday nebo Markéta Konvičková s doprovodem.

Nejste-li zrovna z Ostravy, určitě se vám bude líbit například Reprezentační ples města Karviné, který proběhne 10. ledna v Obecním domě Družba, nebo Ples Fontány v pátek 17. ledna v Kulturním domě Hlučín. Vstupenky, informace a ještě pestřejší seznam všech plesů v Moravskoslezském kraji naleznete v tomto odkazu.

Zaujal vás některý z plesů? Tak vezměte své drahé polovičky či přátele a pojďte se společně protancovat rokem 2020.

Titulní fotografie: webová stránka unsplash.com