Prázdniny končí a s nimi pomalu i léto. Jeho konec nejhlasitěji ohlašují venkovní teploty. I přesto je počasí pořád ideální na procházky nebo jinak strávený čas venku. A akce Zažít Ostravu jinak nabízela právě možnost strávit příjemný čas, a to dokonce se svými sousedy.

Celá akce se koná nejen v Ostravě, ale v celé České republice v rámci Mezinárodního (Evropského) dne bez aut, který připadá na 22. září. Tento den může nabýt na významu nejen kvůli současnému mediální diskursu, kde se ochraně klimatu věnuje velká pozornost, ale především proto, že se některá města více, či méně mění, odstraňují se bariéry, lidé se více setkávají. A v Ostravě je v této oblasti vidět za několik posledních let velký posun.

Zdroj: facebooková stránka Zažít Ostravu jinak

Zažít Ostravu jinak je tak ve své podstatě sousedskou slavností, kterou zaštiťuje i město Ostrava. V sobotu 14. září tak byla ulice 30. dubna (akce se konala také v Porubě U Oblouku) uzavřena a auta nahradily stánky, lavičky, křesla, a především lidé, kteří zde vystupovali, prodávali nebo akci přišli jen navštívit. Oficiální program byl rozprostřen od 14 do 20 hodin a zahrnoval workshopy (například jógu), koncerty, improvizační divadlo a v neposlední řadě také bubenickou show.

Na místě byli také již zmínění prodejci, kteří se rekrutovali z řad místních. Například podnik PATA NEGRA zde nabízel své produkty i se sousedskou slevou. Byla také možnost zakoupit si oblečení a další věci, u některých navíc s bonusem větší ekologičnosti v podání BEZ OBALU Ostrava. V duchu šetření přírody je také nutno zmínit Ostravské vodárny a kanalizace a jejich propagaci pití kohoutkové vody.

Zdroj: facebooková stránka Zažít Ostravu jinak

Celá akce se nesla v pohodové atmosféře, asi tak, jak by to mělo být. A dala možnost prezentovat se lokálním podnikatelům i šikovným lidem. To vše je bezesporu potřeba v centru města, které se poslední roky čím dál více probouzí, ať už po kulturní, gastronomické, nebo jiné stránce.

Titulní fotografie: facebooková stránka Zažít Ostravu jinak