Náš největší festival, Colours of Ostrava, který bude probíhat od 17. do 20. července 2019, již zveřejnil line-up. Jak ale festival přežít v bezpečí a pohodlně? Máme pro vás několik tipů, jak si v těchto čtyřech dnech zjednodušit život.

Tip číslo jedna, co dělat ještě před začátkem festivalu – využijte možnost vyměnit si vstupenku za identifikační pásku na ruku předem! Naproti hlavnímu nádraží bude možnost výměny vstupenek za festivalový pásek na ruku, akreditace hostů a VIP hostů nebo dobití festivalové jízdenky už od pondělí 15. července, vždy od 14 hodin. Jste-li z daleka, pásky na ruku můžete získat také v Praze a v Brně.

Zdroj: facebooková stránka Colours of Ostrava

Ač jsou určitá parkovací místa připravená, organizátoři doporučují využít MHD nebo pěškobus. Nezapomeňte, že se po Ostravě už nějakou dobu můžete pohybovat s půjčenými koly. Stáhněte si aplikace od Rekola nebo Nextbike a na festival i z něj se tak dostanete rychleji a pohodlněji.

Na kole, nebo pěšky, při skákání pod pódiem – myslete na pevnou obuv. Kdo jste Colours už navštívili, dobře víte, že se v areálu potkáte se stovkami a stovkami lidí. A asi si dokážete představit, jaké to je, když vám jiný nadšený fanoušek v průběhu koncertu dupne na nohu. Předejděte tomu a sandály nechte doma.

Chcete-li si ušetřit další drahocenný čas u vstupu, mějte na paměti, že do areálu je zakázán vstup s deštníkem, s nadměrnými zavazadly, s dopravními prostředky, jako jsou například kola, koloběžky, nebo skateboardy, či s alkoholickými i nealkoholickými nápoji. V areálu pro vás bude jako každý rok nachystána spousta druhů jídla i pití. Pitná voda je pak po celém areálu zdarma k dispozici! Čtyřnohé mazlíčky nechte také doma. Vstup se psy, s výjimkou těch asistenčních, je zakázán.

Zdroj: facebooková stránka Colours of Ostrava

Místo deštníku přibalte pláštěnku. Počasí obzvláště během festivalu rádo zkouší výdrž fanoušků. Ukažte mu, že jste vytrvalí a že vás déšť nemůže rozhodit a program jste si schopni užít i v lijáku, protože jste vybavení. Když vám zbude místo, vezměte si i něco na sezení. Minimálně aspoň prázdná taška se může vždy hodit. Návštěvníků bude hodně a míst k sezení ne až tak moc.

Buďte EKO a dostaňte za to odměnu! Přineste deset nebo dvacet plastů či papírů na stánek Čistý festival a oni vám je vymění za stírací los. Celkem můžete vyhrát devět recyklovaných odměn. Ani letos se nezapomnělo na největší žíznivce, a tak za dvacet tříděných kusů plastů bude připravena speciální odměna – žeton na jedno pivo zdarma!

Dalším tipem je mobilní aplikace Colours of Ostrava. Stáhnout si ji můžete z Google Play nebo App Store. Kromě toho, že v ní budete mít u sebe kompletní program, můžete si zvolit, na které koncerty a akce chcete jít a aplikace vám dopředu pošle upozornění, abyste náhodou nějakého interpreta nevynechali. Pokud se objevíte u stage, kde bude hrát někdo vám neznámý, stačí otevřít aplikaci a ta vám hned prozradí základní informace o interpretovi.

Zdroj: facebooková stránka Colours of Ostrava

Své věci si můžete dát do úschovny, která bude po celou dobu trvání festivalu v budově Dolu Hlubina. Pokud se vám něco ztratí, je možnost to dohledat ve stánku ztrát a nálezů na stejném místě, který bude otevřen po celou dobu festivalu a ještě den poté, v neděli 21. července.

Součástí areálu je také zdravotnická služba Českého červeného kříže, kde vám bude v případě potřeby poskytnuto základní ošetření. Najdete je na šesti stanovištích. Kdyby se nedej bože něco dělo a nemohli byste na stanici doběhnout, bude k dispozici i non-stop dostupná tísňová linka na velitele dne (739 807 020), kterému můžete zavolat a on za vámi zdravotníky pošle.

Zdroj: facebooková stránka Colours of Ostrava

Poslední a nejdůležitější tip – užijte si to a nenatáčejte si všechny koncerty! Tajná informace je, že ta živá vysílání na Instagramu stejně nikoho nezajímají. Ti, co na koncertě jsou, ho vidí, a ti, co sedí doma, to přeskočí, protože by tam raději byli sami, než aby viděli nekvalitní video. Vy se na to zpětně také už nikdy nepodíváte, protože internet je plný kvalitních nahrávek hudby daného interpreta. A co víc, přímo na místě svým natáčením otrávíte spoustu lidí. Já se svou výškou špatně vidím i z úplně první řady, natož když jsem v davu a všichni kolem mě drží ruce nahoře s telefony.

Veškeré podrobnější informace jak o zásadách bezpečnosti, tak o programu a vlastně o všem ostatním naleznete na stránkách festivalu. My už vám jen přejeme, ať si Coloursy pořádně užijete a vše přežijete ve zdraví a v pohodě. Vidíme se ve Vítkovicích!

Titulní fotografie: facebooková stránka Colours of Ostrava