Další ročník Festivalu v ulicích je za námi a spolu s ním odstartovalo ostravské festivalové léto. Skvělá atmosféra, zajímaví hosté, možnosti pro rodiny s dětmi a spousta stánků s občerstvením – to vše letošní ročník Festivalu v ulicích nabídnul. My jsme byli u toho a připravili pro vás stručné shrnutí.

Oproti minulému ročníku se letošní ročník konaný ve dnech 28.–29. června stal skutečným festivalem v ulicích. Zatímco minulý rok se hlavní scéna nacházela v areálu Slezskoostravského hradu, tedy mimo ulice města, letos byla hlavní scéna umístěna na Masarykovo náměstí, které se oproti jiným všedním dnům zaplnilo tak, že skutečně připomínalo hlavní náměstí třetího největšího města v republice. Další stage byly umístěny na Černé louce a probíhala na nich neoddělitelná součást hlavního programu.

Pokud jste zrovna netrávili čas sledováním vystoupení svého oblíbeného interpreta, mohli jste si zajít na spoustu míst v okolí, kde bylo možno spatřit několik zajímavých věcí v rámci doprovodného programu. Ten probíhal nepřetržitě na Černé louce. Návštěvníci tak mohli například tančit, sledovat filmy nebo ochutnat jídlo z celého světa v exotické gastrozóně, která měla letos na Festivalu v ulicích premiéru. Nechyběla ani spousta projekce, vystoupení, ukázek ukrajinské a indické kultury v podobě folklorních tanců a hudby, taoistické cvičení nebo třeba workshopy.

Také Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava zde měla svou vlastní scénu s různými hrami, kvízy, hlavolamy a vědecko-zábavnými prvky. Navštívit bylo možné také zónu města Ostravy, stánek MSK nebo sportovní zónu Ostravské univerzity.

Co se týče hlavního programu, vystoupila zde spousta skvělých interpretů a bylo by vyčerpávající je zde všechny uvést. Pokud jste zde však byli, určitě budete souhlasit, že známý mladý umělec Voxel, Michal Hrůza se svými hity a improvizacemi, Prague Cello Quartet, kde čtyři violoncellisté hráli filmové, muzikálové, jazzové nebo swingové hity, ostravská kapela Nedivoč nebo impozantní polyfonie v podání San Salvador z Francie a spousta dalších interpretů se skutečně zasloužili o skvěle prožité dva dny Festivalu v ulicích.

Překvapením se pro návštěvníky stalo nečekané vystoupení Davida Stypky. Pokud ho neznáte, pak možná znáte skladby Jericho nebo Dobré ráno, milá, které jsou právě od tohoto interpreta.

Stejně jako minulý rok, i letos měl Festival v ulicích rozhodně co nabídnout a nastartoval tak festivalové léto.

Foto: Tereza Zgabajová

[envira-gallery id=“73594″]