Rozmarné slavnosti řeky Ostravice se letos konaly v sobotu 22. června. Vesnická zábava se tak přenesla do velkoměsta a opět sklidila velký úspěch. Co ta obrovská spousta diváků obklopující břehy Ostravice sledovala?

Slavnostní zahájení Rozmarných slavností proběhlo kolem čtrnácté hodiny, samotná plavidla se na řece objevila až v patnáct hodin. Ručně vyráběné lodičky všeho druhu měly za úkol hlavně nespadnout na malém splavu, vedle kterého byl stan poroty a moderátora. Plavidla to zvládala bravurně. Na vodě se objevili třeba zástupci organizace Iglou CZ, která se v zimě stará o obydlí lidí bez domova. Zimní obydlí teda můžou i plavat – dobré vědět.

Na řece se dále objevili například afričtí domorodci i s palmou, několik posádek hasičů, kdy jedna měla ve svém plovoucím hasičském autě i funkční stříkačku. Jednou z hvězd byla i naše hlava státu v ikonickém žlutém člunu. Projely se také Rychlé šípy či záchranáři.

Odpolední program byl zpočátku určen pro děti. Vystoupil zde ostravský klaun Hopsalín, který je podle všeho mezi dětmi velmi oblíbený. Malá holčička, která seděla kousek ode mě, při ohlášení klauna vstala a jako na rockovém koncertě zakřičela: „Heeeej, Hopsalín,“ a letěla k pódiu. K večeru pak probíhaly hudební koncerty. Slyšet jste mohli například kapelu February nebo Midi Lidi.

Nočním překvapením byla akrobaticko-světelná show na mostě Miloše Sýkory. Nad barevně podsvíceným mostem se na jeřábu zvedla velká ocelová konstrukce ve tvaru krychle. Ve čtyřech rozích byly zavěšené akrobatické šály a artistky předváděly několikaminutovou dechberoucí show nad řekou.

Slavnosti řeky Ostravice jsou každoročním zastavením se od ruchu města. Den, kdy se můžete převléct za cokoliv, postavit si loď a pak závodit s ostatními praštěnými v centru Ostravy. Akce je moc hezká a doufáme, že její tradice se bude držet i nadále.

Foto: Tereza Zgabajová

[envira-gallery id=“73564″]