Jídlo a pití, romantické prostředí Slezskoostravského hradu a nezapomenutelný zážitek. Přesně takové jsou každoročně Letní shakespearovské slavnosti v Ostravě. A na co konkrétně se můžete těšit letos?

Již 12. ročník letních shakespearovských slavností se odehraje opět v areálu Slezskoostravského hradu. První představení se na scéně objeví již 15. července a série divadelních večerů skončí odehráním poslední inscenace, a to 12. srpna. Na diváky tak čeká celkem 20 večerů s pěti divadelními tituly, během nichž se na prknech představí spousta známých hereckých osobností.

Zdroj: webové stránky shakespearova.cz

Prvním titulem, na který se můžete těšit, je komedie Zkrocení zlé ženy. Tato populární Shakespearova hra je zároveň nejhranějším titulem, který můžete navštívit během celkem šesti večerů. Jako druhá se vám představí Zimní pohádka, která doufejme žádnou zimu nepřinese a diváci si ji během jejích třech představení patřičně užijí. Poslední červencový a následující dva srpnové dny můžete zhlédnout divadelní představení Večer tříkrálový aneb cokoli chcete. Čtvrtým titulem pak bude Dobrý konec všechno zpraví a celé Letní shakespearovské slavnosti uzavře oblíbená Komedie omylů.

Během představení zazáří hvězdy jako například Kristýna Leichtová, Vladimír Polák, Tomáš Savka, Jiří Sedláček, Veronika Arichteva, Martin Hofmann, Martin Siničák, Martin Dejdar a spousta dalších. Pokud ještě nemáte své vstupenky, neváhejte a rychle tak učiňte. Vstupenky jsou stále v prodeji v síti Ticketportal nebo na webových stránkách Letních shakespearovských slavností.

Zdroj: webové stránky shakespearova.cz

Pokud se letos chystáte na slavnosti poprvé, předem se seznamte s doporučeními organizátorů a s podmínkami zrušení představení v případě nepříznivého počasí. Z osobní zkušenosti doporučujeme teplé a pohodlné oblečení, nezapomenout si doma pláštěnku (deštníky jsou zakázány) a v tašce se vám určitě neztratí ani deka, na kterou si budete moci sednout nebo se jí případně přikrýt.

Pokud tedy chcete vidět své oblíbené herce zblízka, skvěle se pobavit, a ještě si domů odnést výjimečný zážitek, pak jsou pro vás Letní shakespearovské slavnosti ta pravá volba!

Titulní fotografie: facebooková stránka Letní shakespearovské slavnosti Ostrava

Privacy Preference Center