Zkouškové je tady! Matika, makro, mikro, nebo hůř – státnice! Studenti teď po nocích randí s knihami a všichni by se raději viděli na dovolené s nohama v moři. Je ale potřeba zůstat motivovaní a úspěšně zvládnout veškeré povinnosti, které stojí mezi vámi a bezstarostným létem. Formou motivace může být odměna za dobře napsanou zkoušku nebo třeba za to, že jste se odhodlali a konečně prostřelili první pokus. Tady je pár tipů, kterými se můžete odměnit!

Komedie o chamtivosti a lásce v různých podobách. Eliška miluje Valéra a její bratr Kleant zase Marianu, jenže tu si vyhlédl i jejich otec Harpagon, který ale miluje peníze. Že je vám to povědomé? Premiérové zpracování komedie Lakomec v divadle Mír proběhne v sobotu 1. června.

Zdroj: facebooková stránka Cirkulum

Od pátku 7. do neděle 9. června se porubská Hlavní třída promění v pomyslný cirkusový stan. Každoroční sjezd umělců nového cirkusu v Ostravě letos navštíví zástupci z mnoha světových zemí. Fraser Hooper je komický boxer z Nového Zélandu, izraelské Duo Looky zase předvádí akrobatickou show a PanGotticem, žonglérem z Velké Británie, to zdaleka nekončí. Silné zastoupení bude mít i česká cirkusová komunita, kterou budou reprezentovat také pořadatelé festivalu – Cirkus trochu jinak.

Již 11. ročník festivalu Ostravská muzejní noc se uskuteční v sobotu 8. června od 17 h na různých místech Ostravy. Letošním tématem je klíč. Můžete si ho například vylovit v galerii PLATO. Můžete se zapojit se do prostorové instalace z papírových klíčů v Knihovně Galerie výtvarného umění v Ostravě, odemknout zlatou bránu v Centru PANT anebo získat klíčové znalosti pro život v socialismu v Moravskoslezské vědecké knihovně. Výstava klíčů, zámků a kování na vás pak čeká v Ostravském muzeu.

Zdroj: facebooková stránka Ostravská muzejní noc

Divokej Bill, UDG, Voxel a Pokáč, Mňága a Žďorp, Jelen nebo Marpo. Tato kombinace je přichystaná na 21. a 22. června v areálu pivovaru Ostravar. Během slavností se můžete projít pivovarem s pivovarskými nebo se nechat poučit u pivovarské školy sládky.

V pátek 28. a v sobotu 29. června se uskuteční další ročník Festivalu v ulicích. Masarykovo náměstí, Černá louka a Slezskoostravský hrad nabídnou spoustu koncertů, mezi které budou patřit například Gangsters Of The Swing Orchestra, Balkansambel nebo Michal Hrůza. Budete se moci zúčastnit také workshopů, zatančit si nebo se podívat na film. To vše, jak už je zvykem, bude pro návštěvníky festivalu zdarma.

Titulní fotografie: facebooková stránka Festival v ulicích, Ostarva