Během posledního listopadového víkendu se v Ostravě už potřetí odehrála prodejní přehlídka autorské tvorby produktového designu. Tato akce přilákala nejen nadšence moderního vybavení bytu, ale také milovníky skvělého jídla a umění. Nechali jste si tento ročník ujít? Sokolská33 vám přináší shrnutí toho nejlepšího.

Letošní ročník ostravského Meat Designu přivedl do zrekonstruovaného areálu Dolu Hlubina to nejlepší z autorské tvorby našeho okolí. K už zaběhlé spolupráci České republiky, Polska a Slovenska se v třetímu ročníku připojilo také Maďarsko.

Celý areál byl rozdělen do tří hlavních částí. V části Meat Design jsme se prošli mezi praktickým, ale přitom originálním vybavením pro dům, byt i kancelář. Osobně mou pozornost strhnul stánek studentů Střední umělecké školy Ostrava. „Některé výrobky se dokončovaly dnes. Proto můžeme veřejnosti představit nejen naše starší výtvory, ale také nejnovější řadu,“ prozradila studentka.

Svůj prostý minimalismus představila společnost Kitsune Fur. Jejich dřevěné produkty jsou ručně opracovány dláty a broušením. I když si koupíte čtyři židle, které se jeví jako identické, každá je originál. Trochu netradiční materiál používá Samett. Už na první pohled můžete vidět, že jsou jejich gauče a sedačky přímo sametově hebké a lesklé.

Na své si přišli i milovníci cvičení. Stánek firmy MyBuddy ukázal, že i pomůcky pro cvičení mohou být uloženy stylově a originálně. A abychom si po náročném tréninku mohli odpočinout, stačilo se pohodlně usadit v houpací síti nebo vyzkoušet ergonomicky tvarované křeslo ve stánku LIV.

Při odchodu z druhého patra Meat Designu jsem se prostě musela zastavit u Studia MUCK. Zaujalo mě jejich netradiční pojetí vánočních ozdob. Co říkáte třeba na ubrus, který je ozdobený otisky živého kapra? A že jste ještě nikdy neviděli zlaté prasátko? I to jsme si splnili. A nemuseli jsme ani držet hladovku!

Rádi bychom napsali o všech firmách, společnostech, designerech a návrhářích, kteří letos vystavovali, byl by to opravdu dlouhý článek. Ale musíme se zmínit ještě o druhé části, a to o Meat Marketu. Oblíbené místo, kde jsme si mohli nakoupit produkty, které nás opravdu zaujaly. A většina lidí tam koupila vánoční dárky.

Třetí část, Meat Art, představila umění ve své neotřelé a originální podobě. Navíc si mohli návštěvníci vyzkoušet práci s keramickou hlínou, malování na hrníčky nebo pletení čepic.  Pro hladové byla připravena celá místnost Meat Food. A pokud jste si chtěli na chvíli odpočinout, mohli jste zavítat na kteroukoli přednášku probíhající v budově.

Na své si přišli i milovníci filmů. Svou projekci měl také Adam Gebrian. I když se nakonec nemohl dostavit, měli jsme možnost alespoň shlédnout jeho filmovou tvorbu shrnující jeho zaujetí architekturou. A kdo pořád neměl dost, mohl se zaregistrovat na některý z workshopů.

Třetí ročník Meat Designu překonal má očekávání. Už nyní se těším na další ročník. A mrzí mě, že jsem minulé ročníky tak trochu odbyla. Tak s kým se uvidíme příští rok?

Foto: Tereza Zgabajová

[envira-gallery id=“69023″]