Rok od roku se rozrůstá a neustále překvapuje. Festival v ulicích bezesporu patřil k těm největším akcím, které bylo možné u příležitosti zahájení prázdnin navštívit. Na své si přišel každý, kdo tam zavítal. Co bylo letos k vidění?

Vystoupení Katalánců v rámci oslav 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě bylo avizováno dlouho dopředu. Podle toho také vypadal počet návštěvníků, kteří se na něj přišli podívat. Lidské pyramidy, nad kterými zůstával rozum stát. Osmipatrové věže, na které ke konci vyšplhají děti v přilbách, každý den k vidění skutečně nejsou.

Zdroj: Facebooková stránka Festival v ulicích, Ostrava

Jedním z taháků pátečního programu byla česká zpěvačka Lenny. Společně s kapelou zahráli notoricky známé hity, ale také pár nových skladeb. Diváci si koncert užili naplno, během tohoto vystoupení nebylo téměř možné najít místo, ze kterého by šlo na pódium alespoň trochu vidět. Prostor byl zaplněný do posledního místečka. Koncert končil vystřelením stříbrných konfet nad diváky a jak jinak než přídavkem.

V průběhu celého festivalu si mohli návštěvníci zahrát nejrůznější hry u připravených stánků. U toho našeho, Sokolská33, jste si mohli zaházet na cíl a získat za to ceny. U jednotlivých stánků Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava jste mohli třeba stavět tunel, zapojovat obvody nebo závodit na rotopedech připojených k obrazovce a zvolit si závod, jaký se vám nejvíce líbil.

Zdroj: Facebooková stránka Festival v ulicích, Ostrava

Sobotní program vrcholil vystoupením Ondřeje Havelky & His Melody Makers. Swingový orchestr nás přenesl zpátky do dvacátých a třicátých let minulého století. Celé publikum se houpalo do rytmu a užívalo si ne příliš tradiční vystoupení. Po lehčí muzice nastoupili okolo půlnoci na scénu slovenští DJové MALALATA. Slovenská dvojice je nejen celosvětově uznávaná, ale patří k těm, kteří si namixovanou hudbu užívají s fanoušky a tančí stejně divoce jako oni.

Podtrženo sečteno, na tomto festivalu bylo mnoho k vidění a pro nudu skutečně prostor nebyl. Organizátory čeká nelehký úkol, a sice nastavenou laťku další rok ještě překonat. Bude to těžké, ale věříme tomu, že i příštím ročníkem nás překvapí. Užívejte si prázdniny, ale nezapomínejte s námi zůstat v obraze!

Titulní fotografie: Facebooková stránka Festival v ulicích, Ostrava