Hudba, divadlo, workshopy a stánky vás letos na Festivalu v ulicích čekají už v pátek 30. června a v sobotu 1. července 2017. Spousta domácích i zahraničních hostů už potvrdila účast a díky tomu nás čekají dva dny bohatého programu. Na co se můžeme tento rok těšit?

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, orchestr hrající swingovou a jazzovou hudbu, Lenny, zpěvačka a hudební skladatelka a Xavier Baumaxa, písničkář – to jsou jedni z mnoha zástupců České republiky, které budeme moci na festivalu slyšet. „K největším zahraničním tahákům budou bezesporu patřit bruselští Kel Assouf, kteří míchají těžký rockový zvuk – připomínající například Led Zeppelin – s africkými trance rytmy,“ dodává ředitelka Festivalu v ulicích Petra Hradilová.

V pátek na scéně ostravského Cooltouru vyvrcholí projekt Jump into Colours, který dává šanci kapelám zahrát si na vyhlášeném festivalu. „Konečného vítěze, který si o tři týdny později zahraje na Colours of Ostrava, vybere přímo na místě porota složená z řad profesionálních hudebníků, publicistů a novinářů,“ vysvětluje Petra Hradilová.

Do Ostravy letos přijede i Ondřej Havelka a jeho Melody Makers
Zdroj: Facebooková stránka Festival v ulicích, Ostrava

V rámci doprovodného programu je také z čeho vybírat. Workshopy swingu, afrických tanců či výtvarného umění, výstavy v Domě umění Ostrava nebo návštěva kadeřnictví, kavárny a umělecké galerie v jednom. Novinkou letošního roku je program na Slezskoostravském hradě. Tam budou v sobotu probíhat vyšetření na HIV pod vedením organizace Rozkoš bez rizika.

Protože právě na tento rok připadá 750. výročí první písemné zmínky o městu Ostrava, přijede k nám spolu s deseti různými soubory více než 250 umělců z Katalánska. Předvedou lidské pyramidy, které mohou dosáhnout 10 až 15 metrů, obří loutky v historických krojích, tradiční akrobacii, ohňové draky a mnohé další.

Sedmý ročník Festivalu v ulicích slibuje spoustu novinek. Sama Petra Hradilová, jeho ředitelka, říká: „Již nyní můžeme slíbit, že bude zase větší a pestřejší.“ Tak neváhejte a vstupte do začátku letních prázdnin pořádným zážitkem.

Titulní fotografie: Facebooková stránka Festival v ulicích, Ostrava