Lehce industriální prostředí klubu Heligonka. Tajemné příšeří, které značí začátek něčeho nezapomenutelného. Atmosféra plná očekávání šířící se na vlnách dobré nálady mezi diváky. Tři skvělí herci. A aby byl večer se vším všudy, vše doplňuje chutný chlebíček se šunkou a sklenka červeného. Takhle nějak začíná večer se Třemi tygry.

Už podeváté se kultury chtivému publiku představili Tři tygři téměř v plné síle. Proč téměř? Původní sestavu tvoří tři herci, jejichž jména možná znáte z Komorní scény Arény nebo z Divadla loutek. Albert Čuba, Štěpán Kozub a Robin Ferro společně rozjeli neodolatelně živou a originální show, tvořenou převážně z hereckých improvizací. Místo Robina, který se kvůli úrazu nemohl zúčastnit, na tomto devátém tygřím výstupu alternoval Vladimír Polák z Národního divadla moravskoslezského. A byla to pecka!

tygri16_3

Během večera v Heligonce vás čeká několik vstupů, které mají herci částečně připravené; například hru s lístečky v kapse. Diváci tentokrát vybrali prostředí „sauna“ a Štěpán s Vladimírem, spoře oděni v prostěradlech, si z kapes namátkou tahali věty, které mazaně připravil Albert. Tyto věty byly základem jejich rozhovoru, ze kterého se nakonec vyklubala drobná milenecká roztržka v sauně. Během představení ale dojde i na tři úplné improvizace, kdy diváci napíší na lístečky CO se stalo, KDO to dělal a KDE se to odehrálo. Herci potom vylosují jeden z papírků a na dané téma si během dvou minut v zákulisí připraví improvizaci. Co se ale stane, když některý zákeřný divák napíše na svůj lístek „zrezivění zemské osy“? Následuje pár zoufalých pohledů mezi herci, kteří procedí mezi zuby „za to budete moci vy, když to bude úplná blbost“ a „dobře vám tak“. A po dvou minutách se přímo před zraky diváků vyklube geniální improvizace na téma konce světa v důsledku zrezavění zemské osy!

tygri16_5

Co na tento neotřelý a unikátní způsob říkají samotní diváci? „Na Tygrech jsem byl už třikrát a nikdy jsem nebyl zklamaný. O zábavu se starají skvělí herci, na kterých jde vidět, že je to fakt baví. Určitě jsem tady nebyl naposled a všem toto představení doporučuji,“ láká Tomáš Vaněk. Další Tři tygři budou v Heligonce už 19. listopadu, navíc půjde o desáté představení. Tak neváhejte a berte lístky, dokud jsou, protože o zábavu bude postaráno.

Fotografie: Facebook Tři tygři, Jan Lipovský | www.katas.cz